Alla
1965 Ford Mustang Fastback Restomod
Manuell Fastback med Eleanor-look och renoverad motor samt förbättrad väghållning. Ett måste i garaget!
1972 Mercedes-Benz 280 SE 4.5
W108 är Mercedes vackraste sedankaross genom tiderna. Här i USA-utförande med 4,5-liters V8 och elektronisk insprutning.
2011 Jaguar XK Cabriolet
Välutrustad GT-vagn för den som uppskattar välljudande V8 och vinden i håret!
Sälj med Bidders Highways bilauktioner
Få bästa pris för din klassiska bil eller motorcykel
Kontakta oss1991 Peugeot 405 Break SRI
Charmig fransman i ett idag ovanligt kombi-utförande som sällan skådas på våra vägar. Ta chansen att buda hem en raritet i gott skick!
1983 Porsche 911 SC
Få bilar är mer 80-tal än Porsche 911 Cabriolet! Denna helomlackade SC garanterar både blickar och vindrufs.
1991 SAAB 900S Turbo 2-door
Svensksåld klassiker i mer ovanlig 2-dörrarskaross. Välljudande 2-liters turbomaskin med SAABs goa motorljud! Gott skick för sin ålder och redo att åter komma ut på våra vägar!
2005 Dodge RAM SRT-10 Regular Cab Manual
Manuell växellåda, V10 och inga hjälpmedel. En unik kombination som vi inte lär se i framtiden! Ett tillfälle att buda hem ett toppexemplar med låga mil och fin historik till samlingen.
1990 Audi 100 Avant
Audi 100 från 1992 i mer ovanligt Avant-utförande. 5-cylindrig maskin med tilltalande sång!
1992 Mazda 626 Hatchback 2.5 V6 Automatic
Mazda 626 utrustad med automatlåda och Fords välbygga 2.5-liters V6:a på ca. 170hk. För den händige som vill fixa lite rost finns här fin chans att få en schysst Mazda.
2001 SAAB 9-3 Aero
SAAB 9-3 Aero från 2001 i behov av lite typisk rostlagning för modellen. En duglig bruksa eller ett vettigt vinterprojekt, du väljer!
1991 Kawasaki EX500 Ninja
EX500:an är välrenomerad som en bra sporthoj. Perfekt insteg, både till entusiasten eller dig som vill börja köra MC!
Samlingen
Amerikanska klassiker
Amerikansk bilhistoria handlar inte bara om siffror, motorer och modellbeteckningar. Den handlar om känslan av öppna vägar, om design som vågar ta plats och om bilar som byggdes för att användas – och höras. I den här samlingen möts fem amerikanska ikoner som tillsammans visar hur bilkulturen i USA utvecklats från avslappnad cruising till kompromisslös prestanda. Från 50-talets kromglänsande boulevardbilar till en sportbil som utmanade Europas finrum – varje objekt i samlingen bär på sin egen berättelse. Tillsammans bildar de en resa genom decennier av stil, teknik och körglädje.
🔥 BRUTAL VIPER V10 — NOW LIVE! 🔥
Some cars whisper. This one roars.
SOLD ✅
1968 Cadillac De Ville Convertible
Många tror att marknaden stannar när kylan kommer - Men det är inte sant 🚀
På Bidders Highway är...
SOLD! 🇸🇪